Kolejne zbyt upalne lato? Szukasz sposobu na odciążenie budżetu pożeranego przez wciąż rosnące koszty klimatyzacji?
Folie przeciwsłoneczne odznaczają się unikalną zdolnością potrafią odbijać i absorbować energię słoneczną zatrzymując ciepło na zewnątrz budynku. Stworzone z wysokiej jakości wielowarstwowego poliestru kontrolują przepuszczalność światła widzialnego przez szybę, tym samym redukując uciążliwe refleksy i odblaski.
Są skuteczne w każdym klimacie, stanowiąc niezbędne narzędzie kształtowania architektury i przestrzeni.
Zatrzymaj 80% ciepła słonecznego i obniż temperaturę nawet o 10°C!
Dzięki redukcji ciepła wchodzącego przez okna, folie zmniejszają czas pracy klimatyzacji, co przekłada się na niższe zużycie energii.
Folie przeciwsłoneczne dzielą się na trzy podstawowe grupy: lustrzane, selektywne oraz nierefleksyjne. Czym się różnią? Przede wszystkim ilością transmitowanego światła widzialnego. To właśnie ta zmienna decyduje
Folie lustrzane i nierefleksyjne znacznie ingerują w wygląd szyb, przyciemniają je, przepuszczając od 7 do 50% światła. Ich przeciwieństwem są folie selektywne, jasne, zbliżone do bezbarwnych – praktycznie niezauważalne po montażu. Przepuszczają nawet do 80% światła widzialnego.
Folie lustrzane to jedne z najefektywniejszych produktów dostępnych na rynku, które łączą ochronę przed ciepłem z estetyką i prywatnością. Działają poprzez odbijanie i absorpcję ciepła, tworząc lustrzaną tarczę, która skutecznie blokuje przenikanie energii słonecznej przez oklejoną stronę szyby.
Folie lustrzane przyciemniają szkło, zmniejszając i kontrolując przepuszczalność światła widzialnego, zapewniając jednocześnie równomierne oświetlenie oraz redukcję uciążliwych refleksów i odblasków wewnątrz. Lustro na powierzchni folii powstaje zawsze od mocniej oświetlonej strony, co gwarantuje dodatkową korzyść w postaci jednokierunkowego przesłonięcia widoku przez szybę. Dzięki tej zależności w ciągu dnia, przy świetle słonecznym naturalnie uzyskujemy efekt tzw. lustra weneckiego, uniemożliwiając wgląd do wnętrza budynku.
Folie lustrzane nie tylko poprawiają komfort termiczny, ale również pełnią funkcję estetyczną, nadając nowoczesny wygląd oknom. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują ochrony przed słońcem, oszczędności energii oraz dodatkowej prywatności w jednym produkcie.
Nie wpływają znacząco na wygląd szyb, nie tworzą również przesłony w formie lustra na swojej powierzchni. Nie są całkowicie bezbarwne, ich szary lub błękitny odcień to najniższy możliwy stopień przyciemnienia folii przeciwsłonecznej. Po instalacji obecność tych folii na szybach jest praktycznie niewidoczna. W zależności od produktu zapewniają od 45 do 80% transmisji światła widzialnego.
Folie selektywne redukują ilość ciepła słonecznego poprzez zastosowaną technologię selektywnej – wybiórczej eliminacji spektrum promieniowania podczerwonego IR, odpowiedzialnego za nagrzewanie się pomieszczeń. Ich skuteczność przeciwsłoneczna jest zbliżona do wyników folii lustrzanych w wariantach 35% lub 50% transmisji światła widzialnego.
Folie selektywne to doskonały wybór dla osób szukających skutecznej ochrony przed słońcem, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu szyb. Ich niewidoczność i wysoka efektywność sprawiają, że są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, biur oraz obiektów komercyjnych.
Folie przeciwsłoneczne do zadań specjalnych! Większość dostępnych w Polsce folii przeciwsłonecznych jest przeznaczonych do oklejania standardowych szklanych szyb pionowych. Co w sytuacji, kiedy niezbędna jest ochrona powierzchni innej niż szkło lub w orientacji innej niż pionowa przy zachowanej pełnej gwarancji? Świetliki dachowe to najtrudniejszy test wytrzymałości dla folii, które muszą być po pierwsze – niezwykle trwałe, odporne na najgorsze warunki atmosferyczne i bezpośrednie nasłonecznienie. Po drugie, ze względu na obszerną powierzchnię – niezbędna jest maksymalna skuteczność, z wysokim współczynnikiem odbicia energii słonecznej. I po trzecie nie mogą być przeznaczone wyłącznie na szkło, ponieważ w przypadku świetlików bardzo często stosuje się tworzywa sztuczne.
Folie z oznaczeniem PC (polycarbonate) mają specjalny klej i są bardziej elastyczne, dzięki czemu rozszerzają się i kurczą pod wpływem temperatury wraz z poliwęglanem. Naklejenie na poliwęglan folii innej niż dedykowana spowoduje, że materiał bardzo szybko ulegnie pomarszczeniu, a na jego powierzchni pojawią się bąble. Po demontażu takiego materiału (z nieodpowiednim klejem) na oklejonej powierzchni pozostanie klej, który będzie bardzo ciężki lub nawet niemożliwy do usunięcia.
Folie przeciwsłoneczne na świetliki i poliwęglan to niezastąpiona opcja w miejscach, gdzie ochrona przed słońcem musi iść w parze z wytrzymałością i estetyką. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie i gwarancji jakości, wybierz folie PC, które zostały zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych warunkach.
Chcesz porównać właściwości poszczególnych folii lub poznać cały nasz asortyment?
Kliknij poniżej i pobierz katalog.
Sprawdź przykładowe montaże folii przeciwsłonecznych.